23.12.2017.

09:19

(FOTO/VIDEO) BARSA SKINULA KRUNU REALU! Mesi i Suarez pokorili Madrid, titula sve bliža!

Iako još nije ni pola prvenstva prošlo, Barseloni se smeši titula! Katalonci su zadali udarac Realu i to na "Santjago Bernabeu", pa sada imaju 45 bodova, 14 više od Reala, koji je na četvrtom mestu, sa utakmicom manje.

Prvo poluvreme u Madridu bilo je gotovo za zaborav. Pola sata je prošlo pre nego što se deilo nešto vredno pomena, a to je bila Šansa z Barsu, a odmah zatimi za real.

U finišu prvog dela igre je domaćin mogao do vođstva, ali je lopta posle udarca Benzeme pogodila stativu.

U nastavku je Barsa krenula mnogo bolje i u 54. minutu došla do prednosti golom Luisa Suareza posle sjajne akcije.

Deset minuta kasnije bilo je 2:0, a Lionel Mesi je bio nemilosrdan sa bele tačke. Prethodno je Dani Kavahal dobio crveni karton i skrivio je penal pošto je igrao rukom i tako sprečio Paulinja da postigne gol.

Mogli su Madriđani da postignu bar počani pogodak, ali to nije dao Ter Štegen, pa je na kraju promašaje igrača Reala kaznio Aleiš Vidal u nadoknadi vremena.

REAL - BARSELONA 0:3 (0:0)

Strelac: Suarez u 54, Mesi u 64. i Vidal u 90+3. minutu

Stadion: "Santjago Bernabeu". Sudija: Sančez Martinez.

REAL: Navas, Karvahal, Varan, Ramos, Marselo, Modrić, Kasemiro, Kros, Kovačić, Ronaldo, Benzema.

BARSELONA: Ter Štegen, Serhi Roberto, Pike, vermalen, Alba, Buskets, Rakitić, Paulinjo, Inijesta, Mesi, Suarez.

- 90+3'. GOL! Tačku na utakmicu stavio je Aleiš Vidal, samo minut pošto je zamenio Serhija Roberta.

- 85'. Ređaju se šanse na obe strane. Sada je Andre Gomeš mogao da zatrese mrežu Reala, ali je izblokiran.

- 83'. Još jednom je Ter Štegen spasao Katalonce. Sada je Serhio Ramos šutirao sa nekoliko metara, ali je golman Barse sjajno intervenisao.

- 80'. Prilika sada za Semeda. Dobra akcija Barse, ubacio se desni bek, ali je Navas odbranio udarac i izbacio loptu u korner.

- 78'. Prva ozbiljnija prilika za Real u drugom poluvremenu, ali je Ter Štegen sprečio domaće igrače da se vrate u meč.

- 77'. Sada prva izmena u Barseloni, umesto Inijeste u igri je Semedo.

Reuters

- 72'. Dvostruka izmena Zinedina Zidana, Bejls umesto Kovačića, Asensio menja Kasemira.

- 70'. Zapretio je Mesi, ali je Navas krajnjim naproima zaustavio udarac Argentinca.

- 66'. Prva izmena u Realu, Naćo umesto Benzeme.

- 64'. GOL! Lionel Mesi je preuzeo odgovornost, bio hladan kao špricer i prevario Kejlora Navasa - 2:0 za Barsu!

- Ukoliko pobedi, Barselona će imati 14 bodova više od Reala, uz jednu utakmicu više.

- 54'. GOL! Barselona vodi, Luis Suarez je strelac. Suskets je počeo akciju, dodao do Rakitića, koji je dugo vukao loptu, onda dodao do Roberta, a ovaj na drugoj strani uposlio Suareza koji je bio sam kao duh.

- Poslednji put su Real i Barselona odigrali bez golova u Primeri daleke 2002. godine, u novembru. U finalu Kupa Kralja 2011. godine je bilo 0:0, a Kristijano ROnaldo je u produžetku doneo pehar Realu.

- 50'. Dobar napad Barselone, ali na kraju je Luis Suarez napamet centrirao i propala je prilika da se ozbiljnije ugrozi Navas.

Reuters

- 45'. Pokušao je Mesi iz slobodnog udarca, ali samo u živi zid.

- 42'. Stativa! Marselo je prošao po levoj strani, centrirao, Benzema je pobegao svom čuvaru, pokušao glavom, ali nije imao sreće - pogodio je stativu.

- 39'. Ponovo je Paulinjo pretio Realu. Dugo je trajala akcija barse, centrirao je Mesi, a Paulinjo šutirao glavom, ali je još jednom navas bio na mestu.

- 17'. I dalje je lopta uglavnom u nogama fudbalera Reala, koji kontrolišu igru. Lionel Mesi se za sada ne vidi na terenu.

- 10'. Obrukao se Ronaldo. Kros je odlično prošao i centrirao, ali je Ronaldo promašio loptu na desetak metara od gola.