28.01.2018.

18:36

(VIDEO) BUNDESLIGA: Munja sa Jamajke čuva Bajer na drugom mestu!

Vodiće se žestoka borba u Bundesligi za Ligu šampiona, jer je Bajern neprikosnoven lider, a "aspirindžije" ne daju drugo mesto, mada ih od pete pozicije dele samo dva boda, pa bi jedan kiks mogao skupo da ih košta.

Leverkuzen je do devete pobede u prvenstvu došao golovima Bejlija u 48. i Vendela u 68. minutu iz penala.

Munji sa Jamajke je u drugom poluvremenu trebalo samo tri minuta da zatrese mrežu gostiju.  Mladi Jamajkanac je lepo primio pas Lukasa Alaria i onda poslao "raketu" iza leđa golmana Majnca.

Dvadeset minuta kasnije, pobedu za Leverkuzen je overio Brazilac Vendel sa bele tačke.

BUNDESLIGA

20. kolo

Bajer Leverkuzen - Majnc 2:0 (0:0)(Bejli 48, Vendel 68)

Hanover - Volfsburg 0:1 (0:0)
(Mali 72)

Bajern Minhen - Hofenhajm 5:2 (2:2)(Levandovski 21, Boateng 24, Koman 63, Vidal 66 - Ut 2, Gnabri 11)

Borusija Dortmund - Frajburg 1:2 (1:1)(Kagava 10, Toljan 90+3 - Petersen 21, 68)

Lajpcig - HSV 1:1 (1:1) (Bruma 9 - Kostić 29)

Keln - Augzburg 1:1 (1:0)