19.08.2018.

16:31

(VIDEO) "ŠESTICA" KAO OD ŠALE! Siti razbio Hadersfild, het-trik Aguera!

"Građani" su za deset minuta u prvom poluvremenu rešili posao. Goste je u 25. minutu otvorio Serhio Aguero, šest minuta kasnije je strelac bio Gabrijel Žezus, a "blickrig" je zaokružio Augero u 35. minutu.

Hadersfild je u 43. smanjio preko Jona Stankovića, da bi ekipa Pepa Gvardiole u nastavku postigla još tri pogotka.

David Silva je u 48. minutu iz slobodnog udarca zatresao mrežu gostiju, Aguero je u 75. komletirao het-trik, a devet minuta kasnije je Terens Kongolo postigao autogol i tako postavio konačan rezultat.

Pobedu je upisao i Votford i to na gostovanju Barnliju - 3:1.

Siti je sada na prvom mestu sa šest bodova, koliko imaju i Čelsi, Votford, Totenhem i Bornmut, ali "građani" imaju najbolju gol razliku (8:1).

Barnli - Votford 1:3 (1:1)(Tarkovski 6 - Grej 3, Dini 48, Hjuz 51)

Siti - Hadersfild 6:1 (3:1)(Aguero 25, 35, 75, Žezus 31, Silva 48, Kongolo 84 (ag) - Stanković 43)

Brajton - Mančester junajted 17.00

Kardif - Njukasl 0:0

Everton - Sautempton 2:1 (2:0)(Volkot 15, Ričarlison 31 - Ings 54)

Lester - Vulverhempton 2:0 (2:0)(Doerti 29ag, Medison 45)

Totenhem - Fulam 3:1 (1:0)(Lukas 43, Tripije 74, Kejn 78 - Mitrović 52 )

Vest Hem - Bornmut 1:2 (1:0)(Arnautović 33pen - Vilson 61, Kuk 66)

Čelsi - Arsenal 3:2 (2:2)(Pedro 9, Morata 20, Alonso 81 - Mkitarijan 37, Ivobi 41)