16.12.2018.

22:25

(VIDEO) SERIJA A: Roma preživela "grifone", asistencija Kolarova! Majstorija Milika u 91. spasila Napoli

Vodili su "grifoni" u dva navrata, ali je "vučica" na kraju slavila. Gosti su poveli posle 17 minuta igre pogotkom Pjateka. Već u 31. bilo je 1:1, Fazio je vratio Rimljanje, ali samo na dva minuta, jer je Hiljemark opet doneo novo vođstvo Đenovi.

Ni ovog puta gosti nisu uspeli dugo da sačuvaju vođstvo, pošto je Klajvert na asistenciju kapitena Srbije Aleksandra Kolarova pogodio za 2:2.

Bivši igrač Crvene zvezde Darko Lazović doveo je Đenovu ponovo do vođstva. Ipak, glavni arbitar Di Belo je poništio pogodak zbog ofsajda.

Pitanje pobednika rešio je u 59. minutu Kristante, koga je sjajno uposlio glavom Džastin Klajvert, strelac drugog pogotka.

Napoli je  na Sardiniji gostovao ekipi Kaljarija i slavio 1:0 golom u 91. minutu utakmice. Nije bilo golova tokom prvog dela utakmice, u nastavku su solidne šanse prokockali Milik, Ruiz, Farijas za domaćine.

Kada se činilo da će doći do podele bodova, slobodnjak je dobio Napoli u prvom minutu sudijske nadoknade na ivici kaznenog prostora rivala. Milik je preuzeo odgovornost i sjajnim udarcem matirao Kranja za 1:0 u korist gostiju.

Do kraja nije bilo vremena za nešto više, ekipa iz Napulja je upisala novi trijumf i ostala osam koraka iza lidera Juventusa. Kaljari na 13. mestu sa 17 bodova, 19 manje od današnjeg rivala.