29.12.2018.

20:41

(VIDEO) NAPOLI SLAVIO U GOLEADI NA "SAN PAOLU"! Mertens doneo pobedu Napolitancima u finišu meča

Gosti su dva puta anulirali vođstvo ekipe Karla Anćelotiija, ali nisu imali snage za novi odgovor kada je Dris Mertens u 88. minutu postigao gol za konačnih 3:2.

Prethodno je Arkadijuš Milik u 16. minutu doneo vođstvo vicešampionu Italije, ali je z 37. Santander poravnao rezultat. Poljak je 51. minutu ponovo vratio prednost domaćoj ekipi, ali je Danilo u 80. našao ključ za bravu Meretovog gola i uveo meč u veliku neizvesnost, koju je prekinuo Mertens.

Ovom pobedom Napoli se vratio na trjumfalni put posle poraza od Intera sredinom nedelje i nastavio (ne)dostižnu trku za titulu sa Juventusom, koji im beži devet bodova.

Hrabra Bolonja je nastavila niz rezultata bez pobede i zadržala se u zoni koja vodi u niži rang.