10.01.2019.

23:31

(VIDEO) BARSA PALA! Levante dobio Katalonce u prvoj utakmici osmine finala Kupa kralja

Ernesto Valverde igrao je  sa kombinovanim sastavom, Mesi, Suarez i  Rakitić su odmarali što se gostima osvetilo.

Od starta je domaći krenuo na sve ili ništa i poveo već u četvrtom minutu utakmice. Kabako je bio najviši u skoku, pogodio je za 1:0 i veliku radost domaćih navijača. Nije gol probudio Katalonce pa je Levante već u 18. minutu imao 2:0 pogotkom Majoral.

Osman Dembele i Malkom su imali velike šanse u prvom poluvremenu, na drugoj strani je Majoral mogao da dodatno povisi rezultat, ali promene rezultata nije bilo.

U nastavku je domaćin prokockao još nekoliko šansi da potvrdi trijumf, a Barsa je uspeo da ublaži poraz pogotkom Kutinja sa bele tačke u 85. minutu meča.

Revanš osmine finala Kupa kralja se igra na Nou Kampu 17. januara.

Ranije u odigrana još dva meča osmine finala Kupa u kojima je Sevilja pobedila Atletik Bilbao sa 3:1, a Betis i Sosijedad su igrali bez golova.