30.01.2019.

22:56

(VIDEO) PREMIJER LIGA: Katastrofa Čelsija, Liverpul se kocka s titulom, preokret Totenhema za 7 minuta!

Čelsiju je ovo drugi poraz u nizu, pošto je u minulom kolu poražen od Arsenala (2:0), dok je Bornmut posle četiri meča vezao dve pobede.  Nastavljena je seča favorita u ovom kolu, pošto su u utorak kiksnuli Siti i Junajted.

Posle prvih 45 minuta utakmice nije bilo golova mada se Kovačić i Aspilikueta imala dobre prilike, Hrvat je pogodio prečku. Već na startu drugog dela utakmice domaćin je poveo. U 47. minutu King je poslao loptu pod prečku, dok je prednost duplirao u 63. minutu Bruks.

Već deseatk minuta kasnije "plavci" su opet kapitulirali. King je drugim pogotkom na utakmici overio pobedu - 3:0. Ali, nije tu bio kraj goleadi.

Bornmut je u petom minutu nadoknade dotukao goste, postigao i četvrti gol. Čarli Denijels, koji je ušao samo tri minuta ranije, povisio je na ogromnih 4:0 i stavio tačku na meč.

I Liverpul je ostao bez tri boda u 24. kolu Premijer lige. "Crveni" su na Enfildu odigrali 1:1 sa Lesterom. Poveo je tim Jirgena Klopa u 3. minutu pogotkom Manea, ali su gosti poravnali rezultat do kraja poluvremena. Tokom drugih 45 minuta meča nije bilo promene rezultata.

Mogao je Liverpul pobedom dodatno da pobegne drugolasiranom Sitiju koji je kiksnuo, ali ovako ima pet bodova više.

Totenhem je golovima u finišu utakmice savladao Votford sa 2:1. "Sparsi" su gubili od 38. minuta meča. Ali u finišu za samo sedam minuta preokrenuli i pobedili. Son je poravnao rezultat u 80. a Ljorente doneo pobedu Totenhemu.