06.02.2019.

20:31

(VIDEO) KUP NEMAČKE: Bajern posle produžetaka do četvrtfinala, minimalci Lajpciga i Augzburga

Herta je povela već u 3. minutu golom Mitelštada. Samo četiri minuta kasnije poravnao je Serž Gnabri. Isti fudbaler doveo je Bajern u vođstvo u 49. minutu, ali je stvari na početak vratio Zelke u 64. minutu. Pošto posle 90 minuta nije bilo pobednika, igralo se dodatnih trideset.

Odluka na Olimpijskom stadionu pala je u 98. minutu. Levandovski je ubacio loptu pred gol, gde je Koman nadvisio trojicu rivala i postigao gol za trijumf gostiju.

Svih 120 minuta u dresu Herte igrao je srpski reprezentativac Marko Grujić.

Fudbaleri Lajpciga plasirali su se u četvrtfinale Kupa Nemačke pošto su pobedili Volfsburg sa 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je Mateus Kinja već u devetom minutu meča. Odlično je ispratio centaršut i ispostavilo se doneo narednu rudnu takmičenja sviom timu.

Imao je doduše Lajpcig u nastavku nekoliko solidnih prilika da potvrdi pobedu i bez drame uđe u finiš meča, ali Konate i Poulsen nisu bili precizni, pa je ostao minimalac.

Augzburg je takođe izborio mesto među osam najboljih.  Kao gost je savladao Kil 1:0, a pobedonosni pogodak postigao je Gregoric u 85. minutu utakmice.