09.02.2019.

20:22

(VIDEO) BAJERN NA MINUS PET! Šampionska trka u Nemačkoj ponovo otvorena

Bavarci su iskoristili veliki kiks Dortmunda i pobedom nad Šalkeom se uključili u trku za odbranu titule, koja je u jednom delu jesenje polusezone izgledala kao već izgubljena.

Bajern nije ponovo neverovatan kiks lidera, koji je imao 3:0 protiv Hofenhajma i završio 3:3. Naprotiv, tim Nika Kovača je poveo u 11. minutu autogolom Džefrija Brume, a izjednačenje je stiglo u 24. preko Ahmeda Kutučua.

Samo tri minuta je taj rezultat stajao na semaforu, jer je Robert Levandovski vratio vođstvo Bajernu, dok je pobedu potvrdio Serž Gnabri pogotkom u 57. minutu.

Tim iz Minhena je sada drugi na tabeli sa 45 bodova, pet manje od vodećeg Dortmunda, dok je Šalke na 13. minutu sa 22 boda.

(VIDEO) BUNDESLIGA: Propast Dortmunda - od 3:0 do 3:3, Grujić asistira, Herta gazi!