01.03.2019.

14:37

MAŽIĆ NEMILOSRDAN NA DEBIJU! Srbin pokazao crveni i četiri žuta kartona!

Mažić je odmah pokazao zašto je među najboljim svetskim sudijama. Jasno je poručio Kinezima da sa njim neće biti šale, pokazao je četiri žuta i jedan crveni karton u duelu Šenhue i šampiona SIPG-a (4:0).

"Pocrveneo" je Điađun Bai, ali nakon konsultacija Mažića sa VAR, jer je prethodno greškom isključio Šilina Suna, koji je ipak ostao na terenu.

SIPG je inače demolirao Šenhuu u derbiju rezultatom 4:0, za petu uzastopnu pobedu u međusobnim susretima u Superligi.  Gosti su poveli autogolom Fredija Guarina u nadoknadi prvog poluvremena, a vođstvo je duplirao Venđun Lu sredinom drugog dela meča.

Nakon što je Mažić isključio Baija, pet minuta kasnije SIPG je overio pobedu, Oskar je zatresao mrežu. Dva minuta pre kraja konačan rezultat je postavio Odil Ahmedov.