16.03.2019.

19:51

(VIDEO) ŠAMARČINA! Roma bez Kolarova doživela težak udarac, Liga šampiona sve dalje!

Domaću je ovom pobedom prekinuo seriju od šest mečeva bez pobede, a od toga četiri poraza. S druge strane Roma je ostala na petom mestu na tabeli sa 47 bodova, ima tri manje od Intera, ali i utakmicu više. Liga šampiona je sve dalje!

SPAL je poveo posle 22 minuta igre pogotkom Faresa i prednost sačuvao do kraja poluvremena. Rimljani su se u život vratili u 54. minutu. Peroti je iskoristio kiks domaćina i sa bele tačke poravnao rezultat.

Slavlje igrača SPAL-a

Međutim, samo šest minuta trajala je radost "vučice". Žezus je napravio glupost u svom šesnaestercu, sudija je pokazao na belu tačku, a prednost i na kraju se ispostavilo pobedu SPAL-u doneo je Patagna. Šutirao je uz levu stativu, a Olsen je bio nemoćan.

Džeko je desetak minuta pre kraja utakmice mogao Romu da spase poraza, "promešao" je odbranu domaćina, šutirao, ali je golman SPAL-a bio na pravom mestu i zaustavio šut. Utakmica je produžena čak sedam minuta, ali ni to nije bilo dovoljno gostima da izbegnu poraz.

Aleksandar Kolarov nije igrao za Romu zbog povrede.

Sampdorija je savladala Sasuolo u meču u kojem su navijači uživali, vodeli su čak osam golova - 5:3!

Blistao je ponovo 37-godišnji golgeter Dorije Fabio Kvaljarela, stigao je do 21. gola u sezoni kojim se učvrstio na vrhu liste strelaca. Popularni Kvaljagol je u 15. mintu asistirao Defrelu, a ovaj pogodio za 1:0, da bi prednost duplirao glavni junak Đenovljana ove sezone u 36, što je bila samo najava nove gol-serije koja je usledila u nastavku. Boga je u 38. smanjio na 2:1, a samo minut kasnije Lineti vratio "plus dva" gostima.

U nastavku, već u 46. minutu Praet je pogodio za 4:1, odgovor je  Dankana u 63, a kraj svih nadanja Sasuola usledio je u 72. minutu nakon pogotka Gabiadinija. Babakar je u nadoknadi samo ublažio poraz Sasuola.