17.03.2019.

16:58

(VIDEO) SRPSKO-CRNOGORSKA VEZA POGURALA LACIO! Sergej "spakovao", Marušić pogodio, Rimljani pregazili Parmu!

Nebesko-plavi upisali su tri važna boda. Trenutno su na 45 bodova, što je dovoljno za šesto mesto na tabeli, ali Inter i mesto koje vodi u Ligu šampiona naredne sezone nisu daleko, samo pet bodova.

Goleadu domaćina otvorio je Marušić u 22. minutu nakon režije srpskog reprezentativca. Sjajno je Sergej video saigrača, uposlio ga na ivici šesnaesterca, a ovaj  rutinski smestio loptu u mrežu.

Već u 26. bilo je 2:0 za Lacio. Jedan igrač Parme igrao je rukom, a Alberto je bio egzekutor. Isti igrač je u 38. povećao vođstvo na 3:0, nakon što je opalio pravu bombu sa ivice šesnaesterca. Sve dileme definitivno rešio je Lulić u 44, ovog puta nakon dva gola Alberto je bio paker. Parma je u drugom delu utakmice uspela da ublaži poraz.

Posle tri vezana meča bez pobede, Empoli koji se bori za opstanak u Seriji A sa 2:1 je Frozinone, i sada je prvi iznad crte, dok Bolonja našeg Siniše Mihajlovića ima bod menja i u opasnoj je zoni. Fenjeraš Kjevo iznenadio je Atalantu - 1:1.

Poraz Juventusa iskoristili su fudbaleri Napolija koji su slavili protiv Udinezea 4:2 i smanjili razliku u odnosu na lidera na i dalje ogromnih 15 poena.

Napoli je poveo u 17. minutu golom Junesa, a već u 26. su imali velikih 2:0 stečenih zahvaljujući pogotku Kaljehona u 26. minutu. Gosti iz Udina se nisu predavali i već do polovremena su poravnali rezultat golovima Lasanja u 30. i Fofane u 36.

Nastavak ipak nije doneo iznenađenje pošto su Napolitanci do kraja još dva puta zatresli mrežu Udinezea. Pogađali su Milik u 57. i Mertens u 70 za konačnih 4:2.