25.03.2019.

22:15 >> 20:55

VELIKI BOD! Hrabra Srbija preživela Portugal, Ronaldovo košmarno veče, Tadić opet plesao!

Početak obećava... Srbija je odigrala solidan meč protiv šampiona Evrope. Bilo je dosta grešaka, imali smo i sreće, ali ona prati hrabre, a ovoga puta to su bili Tadić i drugovi. Selektor Krstajić je u napad stavio Mitrovića, dok su susret počeli Ljajić, Lazović i Gaćinović, a Sergej i Luka Jović ostali su na klupi.

Portugal je krenuo jako, a onda je usledio šok. U sedmom minutu šokirali smo domaće! Sevnula je kontra, golman Patrisio srušio je Gaćinovića, a Tadić je pogodio sa bele tačke.

Domaći su napadali, Tadić je plesao, delio sjajne lopte, dok je Dmitrović bio na visini zadatka. Portugal je ostao bez Kristijana Ronalda. Povredio je zadnju ložu i morao je da napusti igru sjajni as. Ponovo nije uspeo da zatrese mrežu Srbije.

Ipak, to je pošlo za nogom Danilu... Pravom bombom je pocepao mrežu Srbije u 42. minutu za 1:1. Nisu naši igrači ispratili vezistu koji je na sjajan način pogodio.

U nastavku se vodila velika borba, imao je Ljajić šansu, ali nije uspeo da pogodi gol. Sudija Marčinjak je čak i pokazao ne belu tačku za Portugal, ali je na asistenciju pomoćnika rešio da poništi svoju odluku.

Portugal je ima mnogo šansi, ali uspeli smo da sačuvamo svoju mrežu.

Srbija je preživela! Naredni meč igramo 7. Juna protiv Ukrajine u gostima, a tri dana kasnije dočekujemo Litvaniju. Sanjamo san dug 20 godina, Evropsko prvenstvo je daleko, ali prvi korak je napravljen.

Portugal - Srbija 1:1 (1:1)

Stadion: La Luž. Sudija: Šimon Marčinjak, Strelci: 0:1 Tadić u 7. minutu, 1:1 Danilo u 42. minutu

Porugal: Patrisio - Kanselo, Pepe, Dijaš, Gereiro - Rafa Silva (od 84. Guedeš), Karvaljao, Neveš, Ronaldo (od 31. Pici) - Dijego Souza (od 58. Andrea Silva), Bernardo Silva

Srbija: Dmitrović - Rukavina, Spajić, Milenković, Mladenović - Tadić, Maksimović, Ljajić (od 88. minuta Serge), Lazović (od 69. Živković), Gaćinović (od 21. Radonjić), Mitrović

GRUPA B:

Luksemburg – Ukrajina 1:2 (1:1)
(Turpel 34 – Cigankov 40, Rodriges 93a.g.)

Portugalija – Srbija 1:1 (1:1)
(Pereira 42 – Tadić 7pen)

90+6. minut - KRAJ UTAKMICE!

90+3. minut - Imali smo mnogo sreće! Pepe je promašio veliku šansu!

88. minut - Sergej menja Ljajića.

86. minut - Tadić je zaradio žuti karton posle gužve.

82. minut - Pepe simulira i traži penal posle duela sa Spajićem.

73. minut -Dobro je, Portugal je tražio penal, lopta je pogodila Rukavinu u ruku, ali je pomoćnik rekao ne.

71. minut - Imali smo mnogo sreće... Portugal je promašio čist zicer, u sledećem napadu Tadić nije uspeo da zahvati loptu na pravi način.

69. minut - Izlazi Lazović, u igri je Živković.

66. minut - Portugal drži loptu, dok Srbija preti iz kontre.

56. minut - Šteta... Ljajić je imao veliku šansu, ali je loše šutirao iz izgledne pozicije.

55. minut - Opao je tempo, Portugal ima loptu u nogama.

49. minut - Šutirao je Lazović posle dobre akcije, ali je Patrisio bio na mestu.

46. minut - Tadić i pored povrede počinje drugo poluvreme!

45+4. minut - Kraj prvog poluvremena!

44. minut - Mogli smo da povedemo, Tadić nije uspeo da pored Pepea ubaci loptu u mrežu.

42. minut - GOOOOOLLLLL - Danilo je dao strašan gol, 1:1! Nije Dmitrović imao šanse ovo da odbrani.

36. minut - Tukao je Karvaljo sa distance, ali je lopta otišla preko gola.

31. minut - Kraj za Ronalda! U igri je Pici!

28. minut - Ronaldo se povredio!

24. minut - Portugal ozbiljno napada, Milenković je uspeo da zaustavi Ronalda u kaznenom prostoru "orlova".

23. minut - Tadić je pronašao Radonjića, ipak, for je bio suviše jak.

21. minut - Gaćinović je izašao, na terenu je Radonjić!

18. minut - Peh za Srbiju... Mijat Gaćinović je povređen i veliko je pitanje da li će moći da nastavi meč.

15. minut - Dmitrović je ponovo odličan, zaustavio je šut Rafe Silve, a onda je i Gerero pokušao sa distance, ali bez uspeha.

11. minut - Portugal napada, ali Srbija se brani svim silama!

9. minut - Ovo je važno, Dmitrović je sjajno zaustavio Ronaldov udarac.

8. minut - GOOOOOOOLLLLL - Srbija vodi, Tadić je pogodio sa bele tačke!

7. minut - PENAL ZA SRBIJU! Gaćinović je srušen!

4. minut - Velika šansa za Portugal! Ogromna gužva u kaznenom prostoru, a Karvaljo je sa svega nekoliko metara poslao loptu pored gola.

1. minut - Utakmica je počela!

20.30 - Kakva je atmosfera oko stadiona, pogledajte OVDE.

20.20 - Portugalci nisu izgubili na prethodnih sedam utakmica:

20.10 - Srbija će imati podršku na "La Lužu", ovi momci stižu iz Ciriha:

19.50 - Kristijano Ronaldo još uvek nije postigao gol protiv Srbije, a ne mora ni večeras.

19.38 - Juve će na ovom meču imati svoje skaute. Koga gledaju pročitajte OVDE.

19.27 - Srbija je do sada odigrala četiri meča protiv Portugala. Nismo uspeli da slavimo, dva puta je bilo nerešeno, dva puta smo izgubili. Vreme je da se upiše prvi trijumf!

19.18 - Evo i sastava Srbije: Dmitrović - Rukavina, Spajić, Milenković, Mladenović - Tadić, Maksimović, Ljajić, Lazović, Gaćinović, Mitrović

POLJAK NA CENTRU U LISABONU! Evo ko sudi Srbiji protiv Portugalije, nije se proslavio na Mundijalu!

19.15 - Dobro veče i dobro došli na naš portal. Posle 20 godina Srbija juri plasman na Evropsko prvenstvo, a prvi izazov je Portugal.