13.04.2019.

21:11

(VIDEO) SANČO VRATIO BORUSIJU NA VRH! Mladi Englez sa dva gola srušio Majnc

Engleski tinejdžer je u razmaku od 17. do 24. minuta čak dva puta zatresao mrežu Majnca i praktično u prvih pola časa igre rešio pitanje pobednika, a gosti su do kraja uspeli samo da smanje rezultat pogotkom Robina Kesona u 83. minutu.

Borusija je tako prestigla Bajern i vratila se na vrh tabele sa dva boda više od Bavaraca, ali uz utakmicu više takođe.

Fudbaleri Lajpciga savladali su Volfsburg sa 2:0. Neuobičajeno malo golova viđeno je ove subote na terenima širom Nemačke.

Zaoštrava se borba za Ligu šampiona, ali i opstanak. Međutim, mnogo bolje ide timovima koji bi naredne sezone da se oprobaju i u najjačem evropskom takmičenju. Tako je bilo i ove subote.

(VIDEO) NASTASIĆ ŠALJE NIRNBERG U DRUGU LIGU! Srpski reprezentativac sprečio poraz Šalkea!

Ekipa Lajpciga dočekala je na svom stadionu Volfsburg i za svega 12 minuta stignu do jako bitne pobede. Prvo je Slovenac Kevin Kampl načeo goste u 16. minutu, a konačan rezultat postavio je najbolji igrač domaćih Timo Verner u 28.

Borusija iz Menhengladbaha nastavila je agoniju Hanovera koji se nalazi nadomak ispadanja u "cvajtu". Rafael je u 53. minutu postigao jedini gol na meču i otežao posao Ajntrahtu iz Frankfurta čiji je odgovor čeka (igraju 14. aprila protiv Auzburga).

Verder našeg Miloša Veljkovića minimalnom pobedom došao je na poziciju koja vodi u Ligu Evrope pobedom nad Frajburgom 2:1. Prvi gol postigao je Davi Klasen u 77. minutu, dok je Todor Gabrijel Selasije povečao rezultat, a konačan ishod postavio je Đanluka Valšmit u nadoknadi vremena, a istim rezultatom Bajer iz Leverkuzena slavio je na gostovanju Štutgartu pogotkom Kaija Harveca iz penala u 64. minutu.