05.05.2019.

19:50

(VIDEO) NEVIĐENO BRUKANJE AJNTRAHTA! Primio šest komada za pola sata, ne pomažu ni Srbi!

Jedan i drugi tim se bore za mesto koje vodi u Ligu šampiona, a nakon ovog debakla Ajntrahta, saga ima isti broj bodova kao Leverkuzen - 54. Na gostovanju Bajeru trener Adi Hiter je promešao karte, ostavio na klupi i Luku Jovića i Mijata Gaćinovića, što mu se obilo o glavu.

Filip Korstić je igrao od prvog minuta dok su Luka Jovića i Mijat Gaćinović u igru ušli sa klupe ali nisu uspeli da spase svoj tim debakla.

Već posle prvih 45 minuta igre, odnosno 36, bilo je 6:1 za Bajer, koji je ekspresno napunio do vrha mrežu rivala i završio posao.

Havarts je u drugom minutu načeo goste, a već u 13. je bilo 2:0, strelac je bio Brandt. Minut kasnije je Kostić smanjio rezultat na 2:1, ali samo je probudio zver.

Do kraja poluvremena Alario u dva navrata i Arangiz napunili su mrežu Ajntrahta, dok je šesti gol delo Hinteregera, koji je postigao autogol u 36. minutu.

Ajntraht je pošteno obrukao, a u jednom momentu je delovalo kao da će Leverkuzen da mu da 10 komada, ali je Bajer prikočio, pa je samo rutinski odigrao drugi deo utakmice.