08.05.2019.

12:52

DUH ISTANBULA OŽIVEO NA "ENFILDU"! Navijači Liverpula zauvek će pamtiti 54. i 56. minut!

Međutim, deluje da je ponovo sudbina umešala prste u Liverpulovo slavlje. Engleski tim, sada već davne, 2005. godine osvojio je trofej Lige šampiona pobedom nad Milanom u Istanbulu posle boljeg izvođenja jedanaesteraca.

(VIDEO) VELIKI I U PORAZU! Neverovatna scena na "Enfildu" - Navijači Barse pevali himnu Liverpula

Utakmica koja je proglašena najboljim finalom u istoriji ovog takmičenja obilovala je neverovatnih scenama. Liverpul je tada posle 3:0 stigao Italijane i uspeo da nakon penala dođe do trofeja.

Pitate se kakve veze taj meč ima sa utakmicom protiv Barselone, koja nema sumnje da će postati istorijska. Stiven Džerard, tadašnji kapiten i legenda kluba pogodio je gol "rosonera" za 1:3 u 54. minutu, dok je Vladimir Šmicer u 56. rezultat smanjio na 3:2.

Upravo u tim momentima meča na "Enfildu" Đini Vajnaldum postizao je golove za svoj tim i tako anulirao prednost španskog tima. Zvuči neverovatno, ali očigledno da je ovako moralo biti.