17.07.2019.

21:20

(VIDEO) KVALIFIKACIJE ZA LŠ: Partizanova neostvarena želja rešeta - Tokmak izbacio Ludogorec, Rozenborg silan!

Ferencvaroš je dobio i prvi meč na svom terenu sa 2:1.

Već u 21. minutu bilo je 2:0 za goste golovima Karatina i Skbarka. U 24. domaćin je smanjio na 2:1, ali je u drugom delu utakmice dva gola prednosti vratio Nguen Tokman, neostvarena želja Partizana, dok je Ludogorec samo ublažio poraz do kraja meča i to autogolom.

AIK je u Stokholmu uspeo da nadoknadi zaostatak iz prve utakmice. Pobedio je pred svojim navijačima Ararat sa 3:1. Mreže su mirovale u prvom delu a onda je  Gojtom sa dva gola za pet minuta doneo domoćinu 2:0 , a Larson je sa penala potvrdio trijumf. Gosti su samo ublažili poraz.

Karabag je pobedom od 2:0 prošao albanski klub Partizani. Rozneborg još jednom ubedljivo savladao Linfild 4:0. Ubedljivom pobedom od 4:0, odnosno 6:0 u ukupnom rezultatu, najbolji tim iz ove zemlje prošao je dalje na megdan boljem iz duela između Pjasta i Bate Borisova.

Već u 20. minutu je bilo 1:0 pogotkom Konradsena. Početkom drugog poluvremena isti fudbaler je pogotkom povisio prednost Norvežana na 2:0.  Treći gol pao je sredinom drugog dela igre, kada je Akintola glavom prosledio loptu u mrežu nakon što je golman Linfilda uspeo samo da je odbije nakon šuta jednog od fudbalera domaćih. Konačnih 4:0 postavio je Heland.

Sutjeska posle izvođenja penala eliminisala Slovan iz Bratislave. U Nikšiću je pobednik morao da bude odlučen tek u penal seriji, pošto je posle 120 minuta rezultat bio 1:1.

Takav ishod je zabeležen i u prvom duelu ekipa Sutjeske i Slovana, u Slovačkoj. Činilo se da su gosti bliži pobedi, pošto su od 49. minuta bili u prednosti, golom Andraža Sporara. Ipak, u nadoknadi vremena Aleksandar Sofranac je uspeo da postigne izjednačujući pogodak i obezbedi produžetak.

Kako u dodatnih pola sata igre nije bilo golova, pristupilo se izvođenju jedanaesteraca, u kom su više nerava imali domaći fudbaleri.