10.08.2019.

21:55

SUPERLIGA SRBIJE: Javor bolji od Mačve, Jirka doneo pobedu Radničkom protiv Voždovca, prvi trijumf Rada!

Junak pobede za ekipu Igora Bondžulića bio je Nikola Petković, koji je u 39. minutu sa penala načeo goste, a u 54. minutu doneo novo vođstvo ivanjičkom klubu.

Prethodno je kapiten Marko Kolaković u 52. zatresao sopstevenu mrežu, a prva tri boda u ligi Ivanjičanima je doneo mladi vezista Nikola Kuveljić u 58. minutu.

Mačve je posle tri kola ostala na samo jednom bodu upavši u krizu rezultata iz koje će morati da se vadi već u narednom kolu kada dočekuje Napredak.

Drugu pobedu u ligi zabeležili su fudbaleri niškog Radničkog koji su golom pozajmljenog fudbalera Crvene zvezde Erika Jirke u 74. minutu slavili protiv Voždovca na "Čairu" sa 2:1. Prethodno su izabranici Sima Krunića poveli golom Stefana Mihajlovića u 34, a Aleksandar Jeftić je u 52. izjendačio rezultat.

Prvi trijumf u ligi ostvarili su fudbaleri Rada koji su golom Miloša Trifunovića u 85. minutu slavili protiv Inđije.