11.08.2019.

21:55

SUPERLIGA: Ekspres Vojvodina za devet minuta demolirala Radnik, Spartak slavio na gostovanju Proleteru

Vojvodina blista pod novim-starim trenerom Nenadom Lalatovićem i sa maksimalnih četiri od četiri izbila na čelo tabele, rame uz rame sa TSC-om iz Bačke Topole.

Novosadski tim je stigao u vođstvo u golom Nigerijca Ezea u 17. minutu, a samo dva minuta kasnije na semaforu je stajalo 2:0 kada je Miodrag Gemović uvećao prednost.

Nije se čekalo dugo ni na treći pogodak kada je iskusni napadač Bojan Matić u 26. minutu savladao Ivana Kostića.

Sa ovim rezultatom se otišlo na odmor, a do kraja susreta viđen je i gol 18-godišnjeg Dejana Zukića, koji je u nastavku dobio šansu umesto deceniju i po starijeg Matića i u 83. postigao poslednji gol na meču.

U drugom meču dana subotički Spartak je slavio na gostovanju Proleteru u Bačkoj Palanci. Jedini gol za tim Vladimira Gaćinovića postigao je iskusni napadač Stefan Denković sa penala u 45. minutu.

Subotičani su ovom pobedom prekinuli niz od dva poraza nakon startne pobede nad Radom, dok je Proleter i u ovom kolu ostao bez trijumfa, na koji čega od starta šampionata.