29.09.2019.

22:40

(VIDEO) ŠAMARČINA MILANU NA "SAN SIRU"! Fiorentina pregazila "rosonere", ovacije za Riberija, zvižduci za Đampaola!

Poraz od dva gola razlike i nije toliko ubedljiv kao slika nemoći izabranika Marka Đanpaola, koji su pružili jednu od gorih partija od starta sezone.

Na drugoj strani briljirao je 36-godišnji Frank Riberi, koji je igrao kao u najboljim danima dok je nosio dres Bajerna iz Minhena, gradeći igru tima iz Firence, a upravo je Francuz iznudio prekršaj Muskija zbog kojeg su "rosoneri" ostali sa igračem manje.

Pulger je u 14. minutu doneo Fiorentini prednost, a duplirao ju je mladi Gaetano Kastrovilji u 66. minutu.

Milan je bio na kolenima, a priliku da ga dotuče propustio je Kjeza koji je promašio penal, ali je šansu iskoristio Riberi koji je u 78. minutu doneo ubedljivih 3:0 svom timu.

Do kraja meča Milan je uspeo koliko-toliko da se stabilizuje pa su u 80. minutu golom Leaoa smanjili prednost na 3:1, a ovim rezultatom meč je i završen.

Milanu je ovo bio treći uzastopni poraz, što je signal da će trener Marko Đanpaolo u narednim danima verovatno biti bivši.

Sa druge strane Fiorentina je ovom pobedom nastavila niz bez poraza zauzevši deveto mesto.