05.10.2019.

17:24

(VIDEO) ŠOK U MINHENU! Hofenhajm odneo tri boda iz Bavarske, Borusija ispustila pobedu u Frajburgu

Junak pobede Hofenhajma bio je 26-godišnji jermenski napadač Sargis Adamjan, koji je matirao Manuela Nojera u 54. i 79. minutu.

Sve što su izabranici Nika Kovača uspeli da urade bio je pogodak Roberta Levandovskog u 73. minutu koji je tada poravna rezultat.

Kiks Bajerna nisu iskoristili fudbaleri Borusije iz Dormunda koji su uprkos vođstvu do pred sam kraj meča prosuili dva boda na gostovanju Frajburgu.

Borusija je povela golom Aksela Vicela u 20. minutu, Valdšmit je u 55. minutu poravnao rezultat, ali je mladi Hakimi u 67. ponovo doneo vođstvo gostima iz Dortmunda.

Sve je ličilo na pobedu tima sa "Vestfalena", ali je Akanđi u 90. minutu postigao autogol i oduzeo svom timu dva boda koja bi ga izjendačila na tabeli sa Bajernom.

Bajer Leverkuzen i Red Bul Lajpcig odigrali su nerešeno 1:1, dok je Majnc slavio sa 2:1 na gostovanju Padebornu.