13.10.2019.

23:03

HRVATI PREŽIVELI VELS! Bejl u nadoknadi doneo remi protiv vicešampiona sveta, Austrijanci slavili u komšijskom derbiju u Ljubljani!

Nikola Vlašić je na asistenciju Bruna Petkovića doveo "vatrene" u vođstvo u devetom minutu, ali je poravnanju rezultata doprineo pogodak Gereta Bejla u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena.

Značajnu pobedu u "Stožicama" u komšijskom derbiju protiv Slovenije ostvarila je selekcija Austrije koja je do trijumfa došla golom mladog defanzivca Hofenhajma Stefana Poha u 21. minutu.

Ovom pobedom Austrija je napravila nepremostivu razliku u odnosu na Slovence i Severne Makedonce i izvesno obezbedila učešće na Evropskom prvenstvu.

Severna Makedonija je dugo odolevala Poljskoj u Varšavi, ali je u finišu posustala i poražena je sa 2:0, dok je rutinsku pobedu u Talinu ostvarila selekcija Nemačke odnevši tri boda Estoncima.

Golove za "pancere" postigli su Gundogan i Verner u drugom poluvremenu.