08.04.2020.

08:03

Foto:

Sport

SRPSKI REPREZENTATIVAC U SUKOBU S KLUBOM I MEDIJIMA! Turci napali Ljajića!

Mediji u Turskoj obrušili su se na srpskog reprezentativca Adema Ljajića jer odbio predlog Bešiktaša da mu plata bude smanjena zbog krize izazvane epidemijom koronavirusa!

Klub iz Istanbula zatražio je od igrača da pristanu na smanjenje zarada, međutim Ljajić i defanzivni vezista Mohamed Elneni poručili su da im se najpre isplati ono što im se duguje za prethodna četiri meseca, pa će tek onda biti spremni da razgovaraju o smanjenju plate.

Hoće svoje pare

Uradićemo sve što je potrebno. Međutim, najpre nam platite potraživanja iz prethodnog perioda
Adem Ljajić, fudbaler Bešiktaša

Nemaju prihode

Ljajić godišnje zarađuje 2,2 miliona evra, dok Egipćanin prima dva miliona evra. Plate, međutim, nisu primili od decembra.

- Klubovi i igrači širom sveta imaju važnu ulogu u novonastaloj situaciji sa koronavirusom. Uradićemo sve što je potrebno. Međutim, najpre nam platite potraživanja iz prethodnog perioda. Nakon toga, razgovaraćemo o uslovima smanjenja plata - poručila su dvojica prvotimaca Bešiktaša.
Kad je ova informacija dospela u javnost, turski novinari su jedva dočekali da razapnu dvojicu fudbalera, optužujući ih da su sebični i pohlepni. U Turskoj je fudbal zbog korone zaustavljen, pa samim tim nema prihoda od ulaznica ni od TV prava. Takođe, neki sponzori u ovom periodu isplaćuju manje novca jer je i njih pogodila kriza i klub je morao da reaguje kako bi što bezbolnije prevazišao težak period.

Ljajić među najplaćenijim igračima

Srpski reprezentativac Adem Ljajić zarađuje godišnje 2,2 miliona evra, a više od njega ima samo hrvatski štoper Domagoj Vida sa platom od tri miliona evra neto. Holanđanin Deremi Lens ima isto koliko i Ljajić, a platu od dva i više miliona imaju i Elneni (dva) i Burak Jilmaz (2,1 milion evra).

Po uzoru na velikane kakva je Barselona, istanbulski "orlovi" krenuli su najpre od igračkih plata. Predsednik Ahmet Nur Džebi, kao i njegovi saradnici Emre Kočadag i Erdal Torunogulari zvali su svakog igrača posebno i predočili u kakvoj se situaciji klub nalazi i šta od njih traže.

Traže razumevanje

Za igrački kadar i stručni štab na godišnjem nivou Bešiktaš izdvaja 32 miliona evra i to mora da smanji. Prema rečima Torunogularija, klub računa na razumevanje igrača.

- Svet je postojao i pre virusa i postojaće i posle virusa. Nemamo drugog izbora, moramo da zaštitimo klub i da prođemo kroz ovaj period zajedno. Igrači bi trebalo da shvate da ovde ničiji ego nije iznad situacije - zaključio je Torunogulari.