16.05.2020.

17:24 >> 17:07

(VIDEO) FUDBALE, DOBRO DOŠAO NAZAD! Dortmund silan u derbiju Rura, radovao se i Grujić!

Fudbal se konačno vratio i to u velikom stilu. Bundesliga je prva od liga petica koja je nastavila sa šampionatom, a prvo kolo posle dva i po meseca 26. po redu donelo je veliki broj pogodaka i uzbuđenja.

Fudbaleri Dortmunda bili su u centru pažnje zbog derbija Rura protiv velikog rivala Šalkea, ali je od svega na kraju viđeno otaljavanje posla od strane "milionera" koji su sa 4:0 poželeli povratak Bundesligi.

Erling Haland je načeo goste u 29. minutu, da bi kasnije pogađao i Gereiro, odnsono Azar, dok je Portugalac u drugom delu igre dokusurio rivala.

Dosta pogodaka bilo je i u sudaru Hofehajma i Herte gde je ekipa našeg Marka Grujića demolirala protivnika u drugom poluvremenu sa tri gola.

Prvo autogol Akpogume, a onda legenda nemačkog tima Vedad Ibišević i konačno mladi Brazilac Kunja rešili su pitanje pobednika i doneli važna tri boda u glavni grad.

Tri pogotka su viđena i u Augzburgu gde su gosti iz Volfsburga odneli pobedu zahvaljujući Ginčeku koji je u 91. minutu postavio konačnih 1:2. Pre njega Stefen je doneo prednost "vukovima" da bi Jedvaj dao nadu, ali uzalud.

Najveće iznenađenje priredio je Frajburg koji je odneo veliki bod iz Lajciga. Vodili su gosti golom Guldea sve do 75. minuta kada je Poulsen postavio konačnih 1:1 i udaljio "bikove" od borbe za titulu.

Jedini meč završen bez golova viđen je u Dizeldorfu gde je Fortuna igrala 0:0 protiv Paderborna. U toku dana igra se utakmica između Ajntrahta i Borusije Menhengladbah.

Sve golove pogledajte u nastavku teksta.

26. KOLO BUNDESLIGE (15.30):

Augzburg - Volfsburg 1:2 (0:1) (Jedvaj 54; - Stefen 44; Ginček 91;)

Borusija Dortmund - Šalke 4:0 (2:0) (Haland 29; Gerero 45; 64; Azar 48; )

Fortuna Dizeldorf - Paderborn 0:0 (0:0)

Hofenhajm - Herta 0:3 (0:0) (Akpoguma ag. 59; Ibišević 60; Kunja 75;)

Lajpcig - Frajburg 1:1 (0:1) (Poulsen 75; - Gulde 34;)

KRAJ!

91.minut - GOOOOOL! Ginček u nadoknadi donosi pobedu Volfsburgu protiv Augzburga!

77. minut - GOOOOOL! Poulsen pogađa za Lajpcig! Ne predaju se domaći!

75. minut - GOOOOOL! Herta razbija! Kunja pogađa za 0:3!

64. minut - GOOOOL! Haland proigrava Gerera, a ovaj postiže svoj drugi gol danas. Sada je 4:0!

60. minut - GOOOOL! Herta u dva minuta dolazi do dva gola! Ibišević gura ekipu iz Berlina ka valika tri boda!

59. minut - GOOOOL! Herta vodi protiv Hofenhajma! Akpoguma postiže autogol!

54. minut - GOOOOL! Tin Jedvaj donosi izjednačenje Augzburgu protiv Volfsburga!

48. minut - GOOOOL! Dortmund razbija Šalke! Torgan Azar pogađa mređu ekipe iz Gelzenkirhena!

POLUVREME U BUNDESLIGI! Samo četiri gola na pet utakmica posle 45 minuta!

45. minut - GOOOOOL! Dortmund završava posao već u prvom poluvremenu! Brant asistira, a Gerero povećava na 2:0. Svemu je prethodilo loše ispucavanje golmana Šalkea!

44. minut - GOOOOL! Volfsburg vodi u Augzburgu! Strelac je Renato Stefen!

34. minut - GOOOOL! Pogodak u Lajpcigu! Gosti vode pogotkom Guldea!

29. minut - GOOOOOL! HALAND! Prvi gol u Bundesligi posle dva i po meseca!

15.30 - Počelo je!

15.05 - Tokom poluvremena svih utakmica lopte će na ovaj način morati da bude dezinfikovane:

15.00 - Utakmica dana svakako se igra u Dortmundu gde se u velikom derbiju sastaju dve omražene ekipe Borusija i Šalke, čije boje brani naš Matija Nastasić. Svakako da će i na ostalim terenima biti zanimljivo, a za našu javnost posebno interesantan biće meč Hofenhajma i Herte gde će Marko Grujić posle dva i po meseca konačno na teren.

14.40 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posle dužeg vremena. Uz informer.rs pratite uživo dešavanja iz 26. kola nemačke Bundeslige.