15.07.2020.

23:23

(VIDEO) ODBRANA LIVERPULA VEĆ OTIŠLA NA ODMOR! Početničke greške "Redsa", Arsenal je još u igri za Evropu!

Odbrana Liverpula izgleda da je "uplatila" odmor pre završetka sezone. Defanzivci novog šampiona Engleske amterskim greškama praktično su poklonili tri boda Arsenalu koji muku muči ove sezone da se konsoliduje.

Poraz od Mančester sitija od 4:0, "mršava" pobeda nad Brajtonom te remi na "Enfildu" protiv Barnlija pravi su pokazatelj toga da je Liverpul nakon overe titule digao ruke od ozbiljnog fudbala.

Sve je bilo rešeno već u prvom poluvremenu. Sadio Mane doneo je gostima prednost nakon sjajne kontre da bi domaći "ni krivi ni dužni" dobili dve prilike za pogodak i obe iskoristili. Prvo u 32. minutu kada je Van Dajk očajno reagovao i dopustio Nelsonu da asistira Lakazetu koji je obišao Alisona i izjednačio.

Pobedu ekipi iz Londona doneo je upravo Nelson kome se Lakazet revanširao i servirao mu loptu na tacni i to nakon greške Alisona koji je loše ispucao loptu.

Ovom pobedom Arsenal je ostao u igri za Evropu, a Liverpul propustio priliku da ove sezone premaši brojku od 100 bodova.