22.07.2020.

23:22

(VIDEO) LUDNICA NA ŠAMPIONSKOM SLAVLJU LIVERPULA! OSAM golova, bombe Keite i Arnolda - Čelsi mora da pobedi u poslednjem kolu ako želi u LŠ!

"Crveni" su tako na efektan način odigrali poslednji meč na svom stadionu ove sezone, dok će Čelsi morati da trijumfuje ili odigra nerešeno protiv Vulvsa u poslednjem kolu ne bi li izborio Ligu šampiona.

(VIDEO) LIVERPUL DOBIO TRI BODA, ALI I VEZISTU ZA BUDUĆNOST! Džonsu dovoljna četiri minuta, Vila sve bliža Čempionšipu!

Šampioni su počeli furiozno i reviju golova otvorili su u 23. minutu kada je Vilijan pogrešio, a Nabi Keita poslao projektil u mrežu Kepe.

Ubrzo je iz slobodnog udarca, majstorski pogodio Trent Aleksander-Arnold, a pet minuta kasnije Žoržinjo Vajnaldum posle gužve u šesnaestercu Čelsija nakon kornera povećava na velikih 3:0. Da katastrofa bude manja, pobrinuo se Olivije Žiru u nadoknadi prvog poluvremena i smanjio rezultat.

Firmino je povećao na 4:1, da bi nadu gostima doneli Pulišić i Ejbraham, međutim tačku na i stavio je Okslejd Čemberlejn i potvrdio pobedu Liveprula.

Liverpul je novi šampion i posle pobede nad Čelsijem, kolo pre kraja, ima 96 bodova.

Čelsi je četvrti na tabeli sa 63 boda, jednim više od Lestera koji mu je konkurent za plasman u Ligu šampiona.