27.08.2020.

00:46

(VIDEO) DINAMO PROŠAO KAO ZVEZDA U KOPENHAGENU! Kluž promašio penal za prolaz, Hrvati ostali u igri za Ligu šampiona!

Velika drama viđena je ove večeri u Rumuniji u jednom od derbija druge runde kvalifikacija. Dinamo iz Zagreba odneo je pobedu nakon penal serije i igre nerava.

DA LI JE VREME ZA POVRATAK NA MARAKANU? Bivši štoper Zvezde postao slobodan igrač!

Amer Gojak je pogodio u 14. minutu i "modri" su imali kontrolu sve do početka drugog dela igre i isključenja Teofila Katerina kada je kao poslednji igrač napravio penal.

Loptu je uzeo Deak i promašio, odnosno Livaković je odbranio još jedan penal.

Ipak, Kluž nije pao, Pereira je u 64. minutu pogodio, ali je brz odgovorio dobio od Kastratija u 78, ali tu nije bio kraj.

Hrvat Gabrijel Debeljuh je u trećem minutu sudijske nadoknade doneo Klužu 2:2 i ostanak u utakmici.

Nije bilo promene rezultata nakon dodatnih pola sata pa su penali odlučili pobednika. Tamo je mnogo sreće imao Dinamo jer su Rumuni promašili penal za prolaz dalje. Tragičar je bio Golofka, a onda i Boli posle čijeg promašaja je bilo jasno da Hrvati idu dalje. Nešto slično viđeno je i prošle sezone u sudaru Kopenhagena i Zvezde.