18.09.2020.

08:16

(VIDEO) SRBI ISPISALI ISTORIJU! Evropa ovo NIJE VIDELA, prvi put u 24.000 utakmica!

Ovako nešto nije viđeno otkako se fudbal igra pod okriljem UEFA!

Prvi put posle više od 24.000 utakmica u Kupu/Ligi šampiona, Ligi Evorpe/UEFA kupu, Kupu pobedniku kupova, ranije i Kupu sajamskih gradova – ne računajući Intertoto kup – desilo se da oba tima postigli na istoj utakmici po pet golova. Ne samo da su postavilu rekord,nego su ga u finišu drugog produžetka popravili.

Utakmica u 2. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope je bila istorijska i pre nego što je utakmica počela, ali je na kraju prerasla u istinski spektakl. Rumunski predstavnik je u Sentu stigao sa samo 14 igrača zbog koronavirusa, od toga najveći deo njih bili su rezervisti, a na kraju smo za 120 minuta fudbala od kojeg zastaje dah videli neverovatnih - 12 golova!

Svet bruji o golaedi u Senti, o tome čitajte OVDE.

TSC je prvo ispustio 2:0, pa je igrao sa igračem manje od 44. minuta, na kraju je autogolom u 93. minutu doveo Rumune na prag pobede. Minut kasnije, Tomanović je golom za 4:4 doneo produđžetke, a onda je i Silađi dobio crveni karton. I sa dva igrača manje, TSC je iščupao penale, golom Tomanovića za 6:6 u 117. minutu.