01.10.2020.

23:55

(VIDEO/FOTO) LUDILO! Rio Ave i Milan odigrali EPSKI meč! 9:8 nakon 13. penal serije! Poznati svi učesnici Lige Evrope!

Poljski predstavnik uspeo je ono što Partizan nije pre nedelju dana i zasluženo će igrati grupnu fazu drugog po rangu evropskog klupskog fudbalskog takmičenja.

(VIDEO) KATAI U RITMU BRAZILSKE SAMBE! Pogledajte majstoriju Zvezdinog "Magika" za vodeći gol crveno-belih!

Leh je u prvom poluvremenu uspeo da postigne oba gola, a u drugom je nekako uspeo da održi prednost i na kraju slavi 2:1.

Do prednosti su došli u 34. minutu preko Ramiresa, a u 41. Pučač je duplirao prednost gostiju. Šarlroa je odgovorio u nastavku meča preko Fala koji je u 56. minutu realizovao penal. Prethodno je Rezai, tačnije pet minuta ranije, promašio penal. U poslednjim minutima gledali smo veliki pritisak Belgijanaca pošto je Leh od 77. minuta igra sa igračem manje.

Fudbaleri Dinama pobedili su na svom stadionu Floru iz Estonije 3:1. Ekipa iz Zagreba nije briljirala, pogotovo ne u drugom poluvremenu u kojem su Estonci bili znatno bolji.

Dinamo je do gola prednosti došao u 11. minutu preko Gavranovića, a Ademi je u 26. pogodio za 2:0. Taj rezultat na snazi bio je do 65. minuta kada je Sinjavskij smanjio na 2:1. Šampion Hrvatske strepeo je do 87. minuta kada je Ademi pogodio za konačnih 3:1. Plasman u grupnu fazu obezbedili su i Crvena zvezda, PSV pobedom nad Rozenborgom (2:0), Granada trijumfom protiv Moldea, kao i Liberec i Kluž.

Sa druge strane fudbali Rijeke uspeli su da u gostima izbace Kopenhagen minimalnim rezultatom, dok je Seltik identično (1:0) bio boji od Sarajeva!

Veliko iznenađenje priredio je CSKA iz Sofije pobedom u gostima nad Bazelom 3:1! Aek je u Atini golom Ansafara u 94. minutu meča eliminisao favorizovani Volfsburg i plasirao se u Ligu Evrope.

LASK je sa 4:1 u Lisabonu deklasirao favorizovani Sporting, dok je totenhem sa čak 7:2 bio bolji od Makabi Haife!

U Portugalu na meču između Rio Avea i Milana trenutno se igraju produžeci! Rezultat nakon 90 minuta glasio je 1:1!

Milan je nakon velike drame uspeo da eliminiše Rio Ave! Portugalski tim je gubio 1:0 početkom drugog dela, da bi nakon toga došao do 1:1 i produžetaka. U dodatnih 30 minuta meča Rio Ave je poveo sa 2:1 i bio na korak od plasmana u Ligu Evrope. Ipak, golom u 122. minutu duela Čahanoglu odvodi meč u penal seriju.

A tamo je viđeno pravo ludilo! Rio Ave je imao u tri navrata šansu da ode dalje, ali nisu uspeli da pogode odlučujuće penale, pa je Milan nakon 13. penal serije slavio sa 9:8!