04.10.2020.

14:36

(VIDE0) BOGINJA U ELEMENTU! Atalanta ne staje, rasturen je i Kaljari!

Četa Đanpjera Gasperinija nema nameru da stane, posle rasturanja Lacija (4:1) i Torina (4:2) na red je došla i prva ovogodišnja petarda! Ovoga puta nisu imali sreće gosti sa Sardinije koji su bili u pogrešno vreme na pogrešnom mestu.

Mada kako je Atalanta igrala malo ko bi se bolje proveo. Prvo je Palomino sjajnim pasom iza neža odbrane uposlio Luisa Muriela, a ovaj hladnokrvno poslao loptu pored golmana za 1:0.

Uzvratio je Kaljari u 24. minutu iz kornera. Razvan Marin je dobro centrirao, a nekadašnji fudbaler Atletiko Madrida i Intera Dijego Godin bio je najviši u skoku.

Nije ovaj gol uzdrmao Atalantu već  je dodatno razjario. Papu Gomez je preslikao gol iz prvog kola protiv Torina, prelep šut u golmanov dalji ugao, lopta je samo okrznula stativu za novu prednost.

Ovo je kapitenu Atalante Gomezu četvrti gol na tri utakmice uz to ima i dve asistencije.

U 39. minutu Pašalić duplira prednost Atalante posle Gosensovog dodavanja. Posle samo tri minuta Duvan Zapata stavlja tačku na nade Kaljarija, dribling, šut - 4:1.

Žoao Pedro je u drugom poluvremenu uspeo da smanji zaostatak svog tima već posle sedam minuta igre.

Ipak, novajlija iz PSV-a Sem Lamers pokazao je još jednom da Boginja ne greši sa pojačanjima. Proturio je loptu kroz noge Likojanisu i matirao nemoćnog Alesija Kragna za konačnih 5:2.

Nije bilo šanse da Kaljari izbegne ovakav potom, Boginja je bila u svom elementu, a ukoliko nastavi ovako može da bude jedan od najvećih pretendenata na Skudeto!