22.10.2020.

23:02

(VIDEO) LIGA EVROPE! Liberec ŠOKIRAO Belgijance i poslao PORUKU Zvezdi!

Utakmica koja privlači najviše pažnje je ona iz grupe gde nastupa Crvena zvezda. Slovan iz Libereca je dočekao Gent na svom terenu, a na iznenađenje mnogih domaćin je slavio protiv belgijske ekipe sa 1:0.

Uspeli su igrači Libereca da povedu u 29. minutu i tako uvedu meč u ritam koji njima odgovara. Dominirao je Gent, ali nije moglo da probije bedem koji je postavio Pavel Hofič.

Imali su Belgijanci velike šanse preko Depotra i Fortune, ali nisu uspeli da postiglu gol. Ovo je velika opomena za Crvenu zvezdu koja u narednom kolu Lige Evrope dočekuje upravo Slovan Liberec!

Seltik je na svom terenu dočekao Milan i izgubio sa 3:1.

Rosoneri motivisani posle pobede u velikom derbiju dela madonina, otišli su na Ostrvo i upisali novu ovosezonsku pobedu. Rade Krunić je načeo mrežu rivala, a Diaz dva minuta pre poluvremena podigao na 2:0. Uspeo je Eljousi da smanji rezultat u 76. minutu. Morao je Seltik da krene na sve ili ništa što je otvorilo prostora za kontre Milana. Sevnula je jedna preko Saelmakersa i Haugea, a mladi norvežanin upisao je prvi gol u crno-crvenom dresu.

Goleada na meču Viljareala i turskog Sivasa. Povela je "žuta podmornica" sa 2:0, ali je do poluvremena Sivas uspeo da izjednači. U drugom poluvremenu Pako Alkaser je ušao u igru i prelomio meč u korist svoje ekipe. Postigao je nekadašnji napadač Barselone dva gola za četiri minuta i tako postavio konačnih 5:3!