24.10.2020.

19:54

(VIDEO) INTER PREŽIVEO ĐENOVU! Lukaku i Dambrosio za Konteov mirniji san!

Na pravi način ekipa Antonija Koneta oporavila se od poraza u derbiju dela Madonina proteklog vikenda. Bez mnogo muke i potrošnje(nosioci igrali manje nego inače).

Prvo poluvreme prošlo je bez mnogo uzbuđenja, mreže su mirovale. Inter je u većem delu kontrolisao dešavanja na terenu, dok je Đenova bila fokusirana samo na defanzivne zadatke.

U drugom poluvremenu videla se razlika u klalitetu dveju ekipa. Mrežu domaćina načeo je ROmelu Luaku u 64. minutu na asistenciju Nikolo Barele.

Nije se Đonova otvarala ni posle primljenog gola, pa je odbrana podlegla pritisku, a konačnik 2:0 postavio je Danilo Dambrosio deset minuta pred kraj meča.

Inter u narednom kolu dočekuje Parmu, dok je pred Đenovom gradski derbi protiv raspucane Sampdorije.