24.11.2020.

20:02 >> 23:05

(VIDEO) SVE JE REŠENO U GRUPI G! Barselona i Juventus su u osmini finala Lige šampiona! PSŽ uhvatio zadnji voz

Sve dileme oko putnika u nokaut fazu iz grupe G rešene su današnjim utakmicama. Juventus je posle preokreta kod kuće savladao Ferencvaroš sa 2:1, a pobedonosni gol postigao je Alvaro Morata u sudijskoj nadoknadi. Sa druge strane, Barselona se u Kijevu protiv Dinama raspucala tek u drugom poluvremenu, ali je na kraju sa 4:0 došla do osmine finala. Do kraja grupne faze će samo Katalonci i "stara dama" rešavati pitanje prvog mesta, dok će se Mađari i Ukrajinci boriti za treće mesto koje vodi u Ligu Evrope.

Derbi dana odigran je u Parizu gde je PSŽ minimalnim rezultatom savladao Lajpcig i na taj način ostao u trci za plasman u osminu finala. Jedini gol na meču postigao je Nejmar iz penala već u desetom minutu.

Drugi meč grupe H igrali su Mančester junajted i Bašakšehir, a "crveni đavoli" su se pobedom od 4:1 osvetili za poraz u Istanbulu.

Rutinske pobede su u grupi F ostvarili Borusija Dortmund i Lacio.

"Milioneri" su na svom terenu sa 3:0 bili bolji od Klub Briža, dok su nebesko-plavi u Rimu savladali Zenit rezultatom 3:1. Dva kola pre kraja odlične izglede za prolazak u narednu fazu imaju današnji pobednici, ali priliku vrebaju i Belgijanci, dok je tim iz Sankt Peterburga ostao bez šansi.

Utakmice grupe E su igrane u ranijem terminu, a u njima su Čelsi i Sevilja pobedama overili plasman u osminu finala.

Grupa H

Mančester junajted - Bašakšehir 4:1 (3:0)
/Fernandeš 7, 19, Rašford 35 p, Džejms 90+2 - Turuč 75/

Pari Sen Žermen - Lajpcig 1:0 (1:0)
/Nejmar 10 p/

Tok mečeva

Kraj - Gotove su utakmice!

90+2. minut - Danijel Džejms trese mrežu Bašakšehira za 4:1.

90+2. minut - Alvaro Morata donosi predonst Juventusu koja se može ispostaviti kao dovoljna za plasman u nokaut fazu.

90+2. minut - Grizman stavlja tačnu na meč u Kijevu, Barsa vodi 4:0.

85. minut - Prilično je mirno na svim utakmicama.

79. minut - Edin Višća pogađa prečku! Moglo je dobro da se zakuva u Mančesteru.

75. minut - Deniz Turuč postiže počasni gol za Bašakšehir. Turci gube na "Teatru snova" 3:1.

70. minut - Ponovo Brajtvajt pogađa za Barselonu (3:0), ali ovog puta sa bele tačke.

60. minut - Drugi gol Halanda, Dortmund vodi 3:0 protiv Klub Briža.

57. minut - Barsa već vodi 2:0, strelac je Martin Brajtvajt.

55. minut - Lacio vodi 3:1, gol je postigao Ćiro Imobile iz penala.

52. minut - Golovi su sada pali na svim utakmicama. Seržinjo Dest je načeo Dinamo, što mu je prvi gol u dresu Barselone! Katalonci vode u Kijevu.

46. minut - Utakmice su nastavljene.

Poluvreme - Tokom prvih 45 minuta igre na terenima širom Evrope viđeno je 11 golova.

45. minut - Džejdon Sančo u finišu prvog dela duplira prednost "milionera".

35. minut - Mančester vodi 3:0 protiv Turaka, a gol je sada postigao Markus Rašford sa bele tačke.

35. minut - Ronaldo ovog puta trese mrežu iz čiste pozicije i donosi izjednačenje Juventusu protiv Ferencvaroša - 1:1.

33. minut - Poništen gol Kristijana Ronalda zbog ofsajda.

25. minut - Zenit smanjuje u Rimu na 2:1 golom Artema Dzjube.

22. minut - Lacio takođe vodi 2:0 protiv Zenita, a strelac je Marko Parolo.

19. minut - Bruno Fernandeš je duplirao prednost Mančestera protiv Bašakšehira drugim golom na meču.

19. minut - Veliko iznenađenje u Torinu, Ferencvaroš vodi protiv Juventusa golom Mirtoa Uzunija.

18. minut - Erling Haland je doveo Borusiju u vođstvo protiv Briža.

10. minut - Vodi i PSŽ, a strelac je bio Nejmar sa bele tačke.

7. minut - Mančester junajted je preko Bruna Fernandeša poveo protiv Bašakšehira.

3. minut - Fudbaleri Lacija vode protiv Zenita, a strelac je Ćiro Imobile.

21.00 - Utakmice su počele.

20.30 - Sve startne postave su objavljene, a nijednog srpskog igrača nema na terenu od prvog minuta. Nemanja Matić će šansu čekati sa klupe protiv Bašakšehira, dok je Sergej Milinković-Savić zbog koronavirusa ostao van protokola protiv Zenita.

20.00 - Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmica četvrtog kola Lige šampiona.