12.12.2020.

16:14

SUPERLIGA! Triler u Nišu, Đuričković spasio Radnički! Vojvodina slavila u derbiju!

Vojvođanski derbi igrao se u Subotici gde je Spartak dočekao novosadsku Vojvodinu. Četa Nenada Lalatovića slavila je minimalnim rezultatom 1:0 (0:0). Jedini pogdak na meču postigao je Miodrag Gemović u 50. minutu.

Vezao je Radnički iz Niša dve pobede u Superligi, pošto je danas na svom terenu u 91. minutu Petar Đuričković postigao pobedonosni gol protiv Zlatibora za konačnih 2:1 (1:0). Poveo je Radnički preko Đuričkovića u 38. minutu, ali je Dakovac izjednačio u 54. Ipak, nije se ekipa Vladimira Gaćinovića predala, a nagrada je stigla kada je u sudijskoj nadoknadi letošnje pojačanje donelo sva tri boda.

Derbi začelja između Mačve i Rada rešen je tek u 90. minutu! Na kraju "građevinari" odnose tri boda za Beograd i zakucavaju Mačvu za dno tabele. Novi Pazar je na svom terenu minimalnim rezultatom savladao Metalac, a jedini gol na meču postigao je Aganspahić u 47. minutu.