20.12.2020.

18:27

KAO NEKADA DEGENEK! Joveljić za dva minuta uništio Salcburg /VIDEO/

Mreže su u Salcburgu mirovale u prvom poluvremenu, ali je već na početku drugog dela na scenu stupio Dejan Joveljić.

Mladi reprezentativac Srbije je najpre u 50. minutu asistirao Džonatanu Šerceru za vodeći gol, a dva minuta kasnije je uspeo da duplira prednost svog tima.

Goste je skupo mogla da košta odluka trenera Ferdinanda Feldhofera da u 64. minutu iz igre izvede Joveljića, odmah posle gola koji je za 2:1 postigao Mergim Beriša.

Pet minuta posle toga je Patson Daka poravnao rezultat i "crveni bikovi" su bili u naletu.

Ipak, pobedu Volfzbergeru doneo je Elijel Perec u 79. minutu utakmice.

Podsetimo, pre dve i po godine je Miloš Degenek na potpuno isti način uništio snove Salcburgu o ulasku u Ligu šampiona. Na istom ovom stadionu je u roku od dva minuta asistirao za gol Bena, a potom i postigao pogodak (iako je Ben ugurao loptu, jasno je da ga je dao Degenek) vredan Lige šampiona.

Volfzberger je, uz ekipu Šturma, jedini odigrao utakmicu manje, a na tabeli zauzima šestu poziciju sa 16 osvojenih bodova.