03.01.2021.

20:02

BEZ POLA TIMA, SA IGRAČEM MANJE! Milan preskočio Inter i krupnim koracima grabi ka TITULI! /VIDEO/

Nema više sumnje, prošla godina Milana nije bila slučajnost pošto su "rosoneri" bez Ibrahimovića, sa igračem manje gotovo sat vremena i uz penal za rivala na kraju nadigrali Benevento sa 2:0 (1:0) i upisali novu pobedu koja ih vraća na čelo tabele!

Nesmotrenost Sandra Tonalija koštala bi neki raniji Milan, ali ne ovaj Stefana Piolija koji je rešen da "rosonere" vrati gde im je i mesto - u vrh evropskog fudbala! Poveli su gosti iz "grada mode" već posle 15. minuta, a Frank Kesi je bio neumoljiv sa "kreča".

Nije tu bio kraj Milanove rapsodije na startu 2021. godine uprkos brojnim problemima sa kojima se suočila struka, te večeras u timu nije bilo Benasera, Gabije, Ernandez, Ibrahimovića i Saelmakersa. Pobedu je potvrdio Rafael Leao posle sjajne asistencije Anta Rebića na startu drugog poluvremena.

Imao je Benevento šansu preko Đanluke Kapanija kojeg je nespretno u šesnaestercu srušio Rade Krunić da preokrene rezultat, ali je nekadašnji igrač Intera ušao u srca navijača Milana i razbio nade "neroazura" da mogu da noće na vrhu do sledećeg kola pošto je sa bele tačke šutirao daleko pored gola.