09.01.2021.

17:38 >> 17:39

ATALANTA JE ILIČIĆ! Rapsodija Slovenca, favorit izrešetao mrežu Beneventa! /VIDEO/

Slavila je Atalanta u gostima ,a pao je Benevento (4:1). Sjajni Slovenac, Josip Iličić, obezbedio je Atalanti  treću uzastopnu pobedu! Dao je gol, dva namestio i definitivno se vratio na nivo od prošle sezone kad je bio jedan od najboljih fudbalera Serije A.

Isti učinak imao je protiv Rome pre mesec dana, proigravao saigrače protiv Bolonje, Sasuola i Parme, a sada je uništio odbranu tima Filipa Inzagija.

Otvorio je meč pogotkom u 30. minutu, posle neverovatne solo akcije. Poslao je loptu precizno u donji desni ugao. Lorenzo Montipo je bio bespomoćan.

Marko Sau je poravnao rezultat u 50. minutu, sjajno je pratio centaršut i zakucao loptu u mrežu.

Usledila je realizacija desnog beka Rafaela Toloija (koji je natrčao na odbitak) u 69. minutu.

Odmah zatim viđen je još jedan prodor desnom stranom, centaršut u 71. minutu peti pogodak  Duvana Zapate u minule četiri runde.

Trijumf gostiju zaokružio je rezervista Luis Murijel, sjajnim pogotokom u 86. minutu, kandidujući se za mesto startera

Atalanta je već dala 40 golova u sezoni. Samo je Inter od nje efikasniji, za jedan gol.