10.01.2021.

16:25

SENZACIJA, ENGLESKA U ŠOKU! Četvrtoligaš ponizio premijerligaša! Rutinske pobede Sitija i Čelsija /VIDEO/

Kroli je tim koji zauzima šestu poziciju na tabeli Lige dva, odnosno četvrtog ranga takmičenja, pa je pobeda nad premijerligašem velika senzacija. Englezi ovo smatraju najtežim porazom Lidsa za 101 godinu koliko postoji klub!

Nikolas Carula je u 50. minutu načeo goste, a tri minuta kasnije je prednost Krolija udvostručio Ešli Nejdsan. Konačnih 3:0 za autsajdera je postavio Džordan Taniklif u 70. minutu utakmice.

Istim rezultatom su fudbaleri Mančester sitija na svom terenu savladali Birmingem, golovima Bernarda Silve (dva) i Fila Fodena.

Sa druge strane, još ubedljiviji je bio Čelsi koji je rezultatom 4:0 na "Stamford Bridžu" porazio Morkamb, a golove su postigli Mejsonm Maunt, Timo Verner, Kalum Hadson-Odoi i Kai Haverc.

Prolaz u šesnaestinu finala su obezbedili još Barnsli pobedom od 2:0 nad Trenmerom i Bristol siti koji je sa 2:1 srušio Portsmut.