05.02.2021.

22:45

INTER JE LIDER SERIJE A! "Neroazuri" ukrotili Vlahovića! /VIDEO/

Inter je prvi! Četa Antonija Kontea je posle bolnog poraza od Juventusa u polufinalu Kupa imala teško gostovanje u Firenci, pobeda je bila neophodna kako bi "neroazuri" ostali u trci za titulu, ali su na kraju imali razloga za slavlje na stadionu "Artemio Franki" pošto su savladali Fiorentinu sa 2:0 (1:0).

Poveo je Inter preko Nikola Barele koji je u 31. minutu sjajnim udarcem savladao Dragovskog. Imala je i Fiorentina svoje prilike u prvom delu igre, ali je odbrana "neroazura" odigrala najzreliju utakmicu ove sezone.

Meč je bio rešen u prvim minutima drugog poluvremena, pošto je hrvatski reprezentativac Ivan Perišić duplirao prednost svog tima i postavio konačnih - 2:0.

U timu iz Firence nije bilo Nikole Milenkovića koji odrađuje suspenziju zbog crvenog kartona, dok je Dušan Vlahović odigrao 74. minuta, ali bez konkretnog učinka. Sa druge strane Aleksandar Kolarov presedeo je meč na klupi.

Fiorentina - Inter 0:2 (0:1)