27.03.2021.

17:01

CRNOGORCI UPISALI I DRUGI TRIJUMF! Đurđević ASISTENT u pobedi "sokolova"! /VIDEO/

Ako se po jutru dan poznaje, ove kvalifikacije bi za reprezentaciju Crne Gore mogle da budu izuzetno plodonosne. Selekcija Miodraga Radulovića upisala je dve pobede na startu kvalifikacija i obezbedila prvo mesto u grupi, barem do utakmica Turske i Norveške.

Crnogorci su danas u Podgorici savladali Gibraltar sa 4:1 (2:1). Domaćina je do prednosti doveo Fatos Bećiraj posle asistencije Uroša Đurđevića, ali je Stiče u 30. sa bele tačke izjednačio.

Uspela je Crna Gora do poluvremena da povede ponovo, strelac je ovoga puta bio Marko Simić.

U drugom delu igre, još dva gola za "sokolove" Žarka Tomašević u 53. i Stevan Jovetić u 80. minutu za konačnih 4:1.

I Rusija je sa dve pobede otpočela misiju "Katar 2022." pošto su u prvom kolu bili bolji od Malte, danas je se Stanislava Čerčesova dobila Sloveniju sa 2:1 (2:1).

Utakmica je bila rešena posle prvih 45 minuta. Artem Dzjuba je sa dva gola doveo Ruse u vođstvo, a Josip Iličić je u 36. samo ublažio poraz svog tima.