27.03.2021.

19:53

TURSKA JE VELESILA! Posle Holandije, srušili još jednog favorita! Prva pobeda Hrvatske u kvalifikacijama /VIDEO/

Turci su u gostima savladali favorizovane Norvežane sa 3:0, pa su tako samo potvrdili da postaju ozbiljna velesila posle trijumfa nad Holandijom (4:2) u prošlom kolu.

Do pobede je Tursku vukao Ozan Tufan koji je postigao dva gola, dok je jedan bio delo Čaglara Sojundžua.

U istoj grupi je Holandija sa 2:0 pobedila Letoniju pogocima Stivena Bergejsa i Luka de Jonga.

Posle poraza od pre tri dana u Sloveniji, Hrvatska je došla do prvih bodova pobedom od 1:0 nad Kiprom.

Gol za pobedu "vatrenih" je dao Mario Pašalić pet minuta pre kraja prvog poluvremena.

Najefikasnija utakmica u ovom terminu igrala se u okviru grupe E, gde je Belorusija sa 4:2 pobedila Estoniju kod kuće, iako su gosti dva puta bili u prednosti.