30.03.2021.

22:40

PRVI NEUSPEH CRNOGORACA! "Moćna" Letonija ODOLELA u Istanbulu! /VIDEO/

"Sokolovi" su u Podgorici dočekali Norvešku i pretrpeli su prvi poraz 1:0 (1:0) u ovom ciklusu.

Norvežani su poveli golom Aleksandera Sorlota u 35. minutu susreta. Pokušali su crnogorski reprezentativci da izjednače, a najbliži golu rivala bio je Stevan Jovetić na startu drugog poluvremena. Ipak, Rune Jarštajn je sjajno odreagovao i sačuvao svoj gol.

Imala je Crna Gora priliku i preko Seada Haksabanovića u 59. minutu kada je šutirao pored gola.

Uspela je Turska da savlada Holandiju i Norvešku na startu kvalifikacija, ali je onda na Ataturk stadionu u Istanbulu usledio šok!

Na iznenađenje mnogih, Litvanija je najviše je namučila Tursku, a da stvar bude gora, baltička selekcija je otkinula bod pošto je meč završen rezultatom 3:3 (2:1).

Poveli su Turci preko Karamana u drugom minutu, a Hakan Čalhanoglu je duplirao prednost svog tima u 33. Taman kada je delovalo da je meč rešen, Savalnieks je u 35. smanjio zaostatak Letonaca.

Uspeo je Burak Jilmaz sa "kreča" da poveća na 3:1, ali je Uldrikis u 58. ponovo vratio Letonce na gol zaostatka.

Nisu se predavali totalni autsajderi u Turskoj, a nagrada za hrabru igru stigla je u 80. minutu kada je Ikaunieks savladao Čakira za 3:3!

Reprezentativci Holandije pregazili su Gibraltar na gostovanju i upisali drugi trijumf u grupi G - 7:0 (1:0). Golove za Lale postizali su Bergis u 42. Luk De Jong u 55. minutu, Depaj 61. i 88., Vajnaldum 62, Malen u 64. i Van de Bek u 85. za ubedljivu i očekivanu pobedu Holanđana.