02.07.2021.

22:59 >> 23:05

ITALIJA ZAKAZALA POLUFINALE SA ŠPANIJOM! Belgija PROPUSTILA svoje PRILIKE!

Od prvog minuta, gledali smo atomski fudbal sa konkretnim napadima na obe strane.

Italija je bolje iskoristila svoje prilike i zasluženo slavila golovima Barele i Insinjea. Jedini gol za Belgiju, postigao je Romelu Lukaku.

Mreža se prvi put zatresla u 13. minutu kada je gol Bonućija poništen zbog ofsajda.

Italija je povela u 31. minutu nakon greške Aldervejleda. Lopta je stigla do Barele koji je precizno šutirao iskosa sa desne strane i savladao Kurtou.

U 44. minutu, Insinje je postigao fenomelan gol dupliravši prednost Belgije. Sjajno se namestio i preciznim udarcem sa dvadesetak metara pogodio desne rašlje gola Belgije.

Već u sledećem napadu, Doku je prošao po levoj strani, a odgurnuo ga je Di Lorenco. Nakon gledanja VARA, sudija Vinčić je pokazao na belu tačku, a precizan je bio Luaku.

Rezultatom 2:1, završeno je prvo poluvreme.

U nastavku je Italija imala posed, a prvu veliku šansu je Belgija propustila u 61. minutu. De Brujne je sjajno uočio Lukakua u petercu, a Spinacola je sprečio da lopta završi u mreži.

U 76. minutu, fantastični italijanski bek, Spinacola se povredio. Napustio je teren u suzama, a stepen povrede još uvek nije poznat.

Do kraja je Belgija pokušavala da izjednači, ali nije uspela. Ostalo je 2:1 za Belgiju.

Italija će se u polfuinalu sastati sa reprezentacijom Španije.

ITALIJA - BELGIJA 2:1 (2:1)

Stadion: Alijanc Arena, Minhen    Sudija: Slavko Vinčić, Slovenija

Strelci: Barela 31, Insinje 44 - Lukaku (p) 45+2

ITALIJA (4-3-3) - Donaruma - Spinacola, Kjelini, Bonući, Di Lorenco - Barela, Žoržinjo, Verati (od 74. Kristante) - Kijeza (od 91. Toloi), Insinje, Imobile (od 74. Beloti)
Selektor: Roberto Mančini

BELGIJA (3-5-2) - Kurtoa - Aldervejld, Vertongen, Vermalen - Menije (od 69. Šadli, od 74. Praet), Tielemans (od 69. Mertens), Vitsel, T. Azar - De Brujne - Lukaku - Doku
Selektor: Roberto Martinez

KRAJ! Italija je u polufinalu! Pobeda nad Belgijom rezultatom 2:1 (2:1)

91. minut - Toloi je ušao umesto Kijeze.

90. minut - Vinčić je produžio utakmicu pet minuta.

89. minut - Berardi je dobio žuti karton pošto je izleteo iz živog zida pre udarca De Brujnea.

82. minut - Doku je tražio poziciju za šut. Uputio je udarac, ali je lopta završila iznad prečke.

79. minut - Spinacola je iznet na nosilima. Manćini je umesto njega u igru uveo Emersona, a u igru je takođe ušao Berardi umesto Insinjea.

76. minut - Problem za Italiju. Spinacola se povredio i sam zatražio izmenu.

74. minut - Šadli se povredio nakon samo pet minuta igre. U igru je ušao Praet. Na drugoj strani, iz igre su izašli Verati i Imobile, a ušli su Kristante i Beloti.

70. minut - Mnogo sreće za Italijane. Šadli je centrirao, Lukaku propustio priliku da glavom zatrese mrežu, a Mertens je bio korak ispred lopte.

69. minut - Martinez je napravio dvostruku izmenu. Iz igre su izašli Tilemans i Menije, a ušli su Mertens i Šadli.

66. minut - Velika prilika za Belgiju! Spinacola je sjajno prošao po levoj strani, šutirao je, a lopta je otišla pored gola.

61. minut - Kakva prilika za Belgiju! Lukaku je dobio sjajan pas od Kevina De Brujena, a Spinacola je fantastično odreagovao i sprečio da lopta završi u mreži Italijie!

56. minut - Žeremi Doku je pokušao da uposli Lukakua koji je bio u srcu peterca, ali je Donaruma sjajno reagovao.

50. minut - Italija ima terensku inicijativu. Visoki presing daje rezultate.

45. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Odlično prvo poluvreme na Alijanc Areni koje je završeno rezultatom 2:1 u korist Italije.

45+2 - GOOOL!!!! Belgija je smanjila prednost. Siguran je bio Lukaku sa jedanaesterca!

45. minut - Penal za Belgiju. Doku je sjajnim prodorom sa desne strane naterao Di Lorenca da startuje, a sudija Vinčić je posle gledanja VARA pokazao na belu tačku.

44. minut - GOOOOL!!! Italija je duplirala prednost! Lorenco Insinje je sjajno šutirao sa dvadesetak metara i postigao jedan od najlepših golova turnira.

40. minut - Kijeza je šutirao sa ivice šesnaesterca, a lopta je prošla pored desne stative.

31. minut - GOOOOL! Nakon loše intervencije odbrane Belgije, lopta je stigla do Barele koji je šutirao precizno iskosa sa desne strane i doveo Italijane do prednosti.

27. minut - Fantastičan šut Lorenca Insinjea. Lopta odlazi malo preko prečke. Sjajan tempo u Minhenu.

26. minut - Lukaku je odlično šutirao po zemlji, ali je Donaruma ponovo sjajno intervenisao.

22. minut - Kakva šansa za Belgiju. Kevin De Brujne se namestio i šutirao levom nogom, a Donaruma je sjajno intervenisao.

20. minut - Marko Verati je dobio prvi žuti karton zbog prekršaja nad Tilemansom, a i belgijski igrač je zbog prigovora dobio žuti karton.

13. minut - Nakon centaršuta Lorenca Insinjea, gol je postigao Bonući, ali je VAR procenio da je italijanski štoper bio u opravdanom ofsajdu.

4. minut - Otvoren meč od samog starta.

1. minut - Reprezentacija Belgije ima početni udarac.

20:15 - Dobro došli na lajv prenos utakmice osmine finala Evropskog prvenstva u fudbali između reprezentacija Belgije i Italije. Sve detalje sa ovog meča možete pratiti uz portal Informer.rs!