13.07.2021.

22:00

PUKLA PETARDA! Linkoln sa Gibraltara se plasirao u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona!

Linkoln je u revanš meču deklasirao luksemburški Fola Eš (5:0) i ukupnim rezultatom 7:2 obezbedio učešće u narednoj rundi.

Remi iz prvog meča (2:2) davao je ozbiljne šanse Linkolnu, ali su gosti i dalje bili blagi favoriti. U 19. minutu je De Bar iskoristio odličan prekid domaćina, potom je Ronan je pobegao gostujućoj odbrani i iznudio najstrožu kaznu. Siguran realizator bio je Voker.

Nastavio je u istom stilu Linkoln.Nisu stali čak ni posle gola Ronana za velikih 3:0 i izvesnu eliminaciju Fole. Još kada je isključen jedan od gostujućih igrača, bilo je jasno da se Foli sprema katastrofa. Linkoln će u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona najverovatnije igrati protiv Kluža.

Malme je imao prednost iz prvog meča od 1:0 pred gostovanjue Rigi. U Letoniji su poveli u 33. minutu kada je hrvatski napadač Antonio Čolak rutinski realizovao pas Kristijansena.

Međutim, domaći su izjednačili u idealnom trenutku, preko Ivana Paurevića u 57. minutu. Imali su više od igre do kraja meča Letonci, ali nisu uspeli da uhvate produžetke. Bivši igrač Čukaričkog Veljko Birmančević je meč proveo na klupi Malmea. Šampion Švedske će u narednom kolu igrati protiv Helsinkija.