14.08.2021.

17:05

Engleska u NEVERICI! Mitrović dao NAJBIZARNIJI gol u karijeri /VIDEO/

Goleadu u prvom delu meča otvorio je Aleksandar Mitrović verovatno najbizarnijim pogotkom koji je dao otkad se bavi fudbalom.

"Kotidžersi" su poveli u devetom minutu susreta, a kada je mrežu domaćina zatresao reprezentativac Srbije.

Tom golu su kumovale dve veoma čudne situacije.

Prvo je golman Hadersfilda Rajan Skofild pokušao da spreči loptu da izađe u korner i ispuca je, ali ju je loše zakačio i ona je išla ka Mitroviću. Očekivalo se da je srpski gogleter rutisnki sprovede u mrežu, ali se on okliznuo i lopta ga je pogodila u potkolenicu, a potom se uz čudan luk odbila u gol.

Posle toga dugo nije bilo golova, ali je u završnici poluvremena usledio pravi vatrtomet.

Prvo je Džošua Onomah u 37, minutu duplirao prednost Fulama, a u 42. ju je Metju Pirson prepolovio. Ipak, odmah pošto su gosti krenuli sa centra, mrežu Hadersfilda je zatresao i mladi Fabio Karvaljo.

Ivan Kavaleiro je u drugom poluvremenu sa dva gola stavio tačku na meč.

U istom terminu je i Reding koji sa klupe predvodi Veljko Paunović savladao Preston na svom terenu rezultatom 2:1.

Azez i Svift su dali golove za Reding, dok je Džonson bio jedini strelac za Preston.