14.08.2021.

22:52

PSŽ umalo prokockao tri gola prednosti! Navijači se tresli do kraja

Utakmica na "parku prinčeva" završena je rezultatom 4:2, iako je delovalo da će ekipa Maurisija Poketina lakše privesti meč kraju pošto su na poluvremenu imali tri gola prednosti.

"Sveci" su fenomenalno otvorili meč, pošto su poveli već u trećem minutu preko Maura Ikardija.

Prednost PSŽ-a je duplirao Kilijan Mbape u 25. minutu, a samo 120 sekundi kasnije je na 3:0 povisio Julijan Draksler.

Tada je delovalo da je sve gotovo, ali su fudbaleri Strazbura bili silno motivisani i nisu se predavali.

Nekadašnji napadač Pari Sen Žermena Kevin Gameiro je u 53. minutu smanjio prednost bivšeg kluba na 3:1, a na samo gol zaostatka je goste 11 minuta kasnije približio Ludovik Ažork.

Ipak, Strazbur nije imao snage da se potpuno vrati u igru, pogotovo pošto je poslednjih deset minuta odigrao sa igračem manjue, nakon što je Aleksander Điku dobio crveni karton.

Od tog momenta su "sveci" ponovo preuzeli inicijativu, koja je rezultirala golom Pabla Sarabije u 86. minutu.

Inače, na ovom meču za PSŽ nije debitovao Lionel Mesi, iako su se navijači nadali da bi to moglo da se dogodi.

Ovom pobedom su Parižani izbili na čelo tabele Lige 1.