29.08.2021.

08:08

AMERI ODLEPILI ZA JOVELJIĆEM! Dva puta u metu na DERBIJU! /VIDEO/

Prva dva gola u MLS ligi postigao je mladi srpski napadač Dejan Joveljić! Probio je led, na kraju nije bilo pobednika, ali to je i najrealniji rezultat sjajnog duela - 3:3 (1:1).

Nekadašnji napadač Crvene zvezde stigao je u Galaksi za 3.500.000 evra iz Ajntrahta. Joveljić ima veliku šansu da postane zvezda sve kvalitetnije fudbalske lige - MLS-a.

Na prva tri nastupa nije bio strelac, zabeležio je samo jednu asistenciju na debiju - ali sada je nastavio gde je stao!

Odlično se snašao u 20. minutu i iskoristio grešku protivničke odbrane! Dobio je loptu pred golom rivala, a onda lobovao golmana!  Arango je u 44. minutu, pogodio je sa kreča i poravnao rezultat pred odlazak u svlačionicu. A onda preokret! Rodrigez trese mrežu Galaksija za 2:1 u 58. minutu, ali Joveljić je raspalio po lopti i  projektil  poslao u mrežu Los Anđelesa.

Golman domaće ekipe nije mogao da reaguje, a Joveljić je još jednom dokazao da je sjajan špic!

Uzvratio je Rodrigez drugim golom na utakmici, samo dva minuta kasnije.  Francuz Kabral je u 86. minutu poravnao rezultat.