29.08.2021.

17:00 >> 17:03

PEVCI POLETELI KA VRHU! Nova Sonova MAGIJA i Totenhemov "MINIMALAC"! /FOTO/

Korak po korak, minimalac po minimalac i Totenhem je posle tri kola prvi tim engleske Premijer lige. Pevci su danas u Londonu savladali Votford sa 1:0 i tako ostali jedini maksimalni na startu nove sezone.

Srušio je Son Heung Min Mančester siti u prvom kolu, odmenio ga je Dele Ali protiv Vulvsa u drugom, a Korejac je danas ponovo bio glavna karika u igri londonskog velikana.

Lepila se lopta za nogu Sonu, izluđivao je kompletnu odbranu Stršljenova tokom većeg dela meča, ali se Totenhem mučio u završnoj trećini. Oseti se da Hari Kejn nije mnogo radio sa ekipom ovog leta, te da se i ne snalazi najbolje u novim "šablonim" koje je postavio Nuno Espirito Santo.

Ipak, kada lopta nije htela u gol iz igre morala je iz prekida. Delovalo je da je previše iskosa da bi Son šutirao direktno na gol, a Korejac je ponovo prosuo magiju po terenu i u stilu Stivena Džerarda poslao centaršut koji ide u gol. Niko u šesnaestercu nije dotakao loptu, a ona je prevarila Bahmana i završila u golu.

Imali su i fudbaleri Votforda svoje šanse, a najveću je propustio Juraj Kučka u 53. minutu. Potom su pretili Pevci preko Dele Alija i Harija Kejna, ali je Daniel Bahman "okajao grehe" u 85. minutu kada je zaustavio zicer engleskom golgeteru.

U istom terminu bodove su podelili Barnli i Lids 1:1 (0:0). Strelac za domaćina bio je Kris Vud u 61. minutu, a bod gostima iz Jorkšira doneo je Patrik Bamfort u 86.