01.09.2021.

23:07

HRVATI SE OZBILJNO MUČE! Zmajevi ŠOKIRALI Francusku!

Čeka Bosna i Hercegovina prvu pobedu u kvalifikacijama za Svetsko prvenstva, a iako je malo očekivao bodove iz Francuske, Zmajevi su uspeli da odole Trikolorima i remiziraju sa aktuelnim prvakom sveta - 1:1 (1:1).

Edin Džeko je doveo goste u vođstvo u 36. minutu, a izjednačio je Antoan Grizman četiri minuta kasnije. U 51. minutu igrač domaće selekcije Žil Kunde dobio je direktan crveni karton.

Francuska je prva u Grupi D sa osam bodova, dok je BIH na četvrtom mestu sa dva boda.

Ni drugom balkanskom timu ne cvetaju ruže u kvalifikcaijama, budući da Hrvati imaju ogromnih problema u grupi H! Kockasti su danas odigrali bez golova sa Rusijom u Moskvi - 0:0!

U istoj grupi nerešeno su odigrali Slovenija i Slovačka (1:1), dok je Malta savladala Kipar (3:0) Hrvatska i Rusija nalaze se na deobi prvog mesta sa po sedam bodova, a treća Slovačka ima bod manje, dok Slovenija, Malta i Kipar imaju pon četiri boda.

Norveška i Holandija odigrali su u Grupi G nerešeno 1:1. Gol za domaću selekciju u Oslu postigao je Erling Holand u 20. minutu, a bod Holandiji doneo je Devi Klasen u 37. minutu. U istoj grupi Crna Gora je u nadoknadi došla do boda na gostovanju Turskoj (2:2), a Letonija je na svom terenu pobedila Gibraltar sa 3:1.

Turska je prva u grupi sa osam bodova, dok po sedam bodova imaju Holandija, Crna Gora i Norveška.