02.10.2021.

17:54

FANTASTIČAN MEČ NA STAMFORD BRIDŽU! Šest golova, penal, crveni karton i pobeda Čelsija u samoj završnici /VIDEO/

Utakmica u Londonu je završena rezultatom 3:1, ali je viđeno mnogo više uzbuđenja.

"Plavci" su poveli u devetom minutu kada je mrežu gostiju zatresao Trevo Šaloba.

Potom je VAR poništio dva gola Čelsija, u 36. i 41. minutu. Prvo pogodak Romelua Lukakua zbog ofsajda u kom se našao Belgijanac, a potom i Tima Vernera zbog prethodnog faula.

"Sveci" su do izjednačenja stigli na isteku jednog sata igre, kada je penal realizovao Džejms Vord-Praus. Ipak, 17 minuta kasnije je baš kapiten Sautemptona dobio direktan crveni karton nakon što je sudija Martin Etkinson pogledao snimak njegovog faula nad Žoržinjom.

Novu prednost Čelsiju je doneo Timo Verner u 84. minutu posle sjajne akcije domaćeg tima, a konačan rezultat je pet minuta kasnije postavio Ben Čilvel.

U istom terminu su odigrane još tri utakmice Premijer lige.

Barnli i Norič su remizirali bez golova, Lids je na svom terenu minimalnim rezultatom pobedio Votford, a Vulverhempton je sa 2:1 kod kuće savladao Njukasl.